DUMy - Slavní leváci

Přednáškovou prezentaci k tomuto tématu si můžete stáhnout přes tento odkaz:

https://dumy.cz/material/23959-levaci-a-levactvi-slavni-levaci

https://dumy.cz/material/24486-levaci-a-levactvi-leonardo-da-vinci

 

        Co jsou DUMy.cz?

DUMy.cz je internetový portál, který má za cíl nabídnou pomocnou ruku pedagogům a školám při tvorbě, sdílení a archivaci digitálních učebních materiálů (DUM). Ve vazbě na projekt EU Peníze školám (EU PES) slouží ke snadnému naplnění důležitých kroků projektu. Nabízíme volně přístupný nástroj na podporu archivace a sdílení ověřených kvalitních výukových materiálů.

Všechny DUMy jsou kontrolovány po odborné i formální stránce.

Jedná se o portál, jenž má zpřístupňovat výukové materiály co nejsnazším způsobem široké odborné veřejnosti, kterou má za úkol obohatit o nové informace a má ji inspirovat při vlastní tvorbě nových materiálů.

Hlavní myšlenkou je snadnost použití a přímá cesta k hledané informaci. Díky jedinečnému způsobu vyhledávání konkrétních DUMů se lze snadno a na jedno kliknutí dostat k cíli. Tým zkušených editorů neustále prověřuje zveřejňované materiály z pohledu formálního, z pohledu Autorského zákona, ale především z pohledu věcné a obsahové správnosti. Díky hodnocení kvality obsahu pomocí hvězdiček lze odlišit materiály s přínosnějším obsahem. Kontrola kvality obsahu však nekončí vložením, proces zlepšování obsahu je trvalý. I vy jej můžete komentáři ovlivnit, případně upozornit na obsahovou nesrovnalost. S editory a uživateli ověřenými materiály, které jste po zadání hledaného výrazu našli, bude možno nadále pracovat v rámci volné licence Creative Commons.

DUMy.cz přináší bezplatnou službu školám a pedagogickým pracovníkům, kteří budou jednodušším způsobem schopni obohatit svoji výuku o další podněty a prvky. Využití všech publikovaných materiálů ve výukovém procesu bude zcela legální a pro jejich použití nebude nutná registrace. Registrací se uživateli otevírají dveře k dalším možnostem využití portálu DUMy.cz, jako jsou diskuze, možnost vkládání vlastních materiálů a komentářů. Registrovaný uživatel se může zapojit do soutěží. Registrace i další využití portálu je zcela zdarma po celou dobu fungování projektu.

 

Vybráno z dumy.cz/o-projektu