Vaše postřehy a názory

něco k "dolnímu"psaní

Cetkovský | 18.05.2016

Odpor k dolnímu psaní jsem nezaznamenal pouze u leváků samotných (některých) ale i u učitelů. Parafrázováno říkali zhruba toto: ať se žák při psaní kroutí, jak paragraf, hlavně, že píše se sklonem do prava. Dle mých zkušeností: při spodním psaní stačí netrvat na sklonu, netrvat na tom, že slovo je třeba napsat jedním tahem. Mimochodem, měl jsem kolegu ze Sýrie, který když psal arabsky (pravou rukou), měl papír nakloněn úplně stejně, jako když psal latinkou. A arabské písmo je ovšem „zkonstruováno“ k psaní převážně pravou rukou. Také se nepožaduje sklon a spojování písmen vychází z předpokladu, že celé slovo jedním tahem napsat nelze.

Ovládání PC

Ivo Vodička | 29.04.2016

Váš příspěvek o ovládání PC myší mě potěšil, protože při psaní článku jsem se snažil vyjít ze zkušeností nejen leváků, ale i praváků, a tak jsem rád, že potvrzujete závěry mnoha lidí, kteří s počítačem pracují už leta. Je pak úplně jedno, jestli jsou leváci nebo praváci, důležitý závěr je ten, že kdo s počítačem pracuje denně po mnoho hodin, zjistí, že k práci potřebuje ruce dvě a že jedna ruka a s ní i pohyb za ní, včetně natáčení trupu i sezení, přetěžuje jen některé svalové skupiny, a tak je potřeba strany cyklicky střídat.

Ovládání PC

Pavel | 27.04.2016

Se zájmem jsem si přečetl článek o používání myši levou rukou u praváků. Nejsem úplně čistý pravák a dost prací kde není potřebná síla dělám střídavě oběma rukama. Ale myš na levou ruku je super, volná pravá ruka pro psaní se hodí.. V práci mám levorukou myš včetně tlačítek, doma používám vzhledem k více uživatelům klasické pravé ovládání. Rovněž dcera objevila tuto výhodu a již to má stejně.

<< 1 | 2 | 3 | 4

Přidat nový příspěvek