Re: Levák řidičem

Ivo Vodička | 28.02.2019

Řízení auta nikdo věrohodně nezkoumal nějakým průzkumem z hlediska zvyklostí, nehodovosti a případných dalších kritérií. Já jsem tuto kapitolu zařadil proto, že na webu a sociálních sítích se objevovaly diskuse na toto téma a pletlo se tem páté přes deváté a křížily se tam pojmy s dojmy.
V odborné literatuře o levácích se toto téma nevyskytuje, snažil jsem se tedy alespoň vysvětlit, že leváctví a praváctví v obou typech provozu (pravostranného a levostranného) zvládají obě skupiny v zásadě stejně. Nejsem schopen zorganizovat věrohodný průzkum na toto téma, a jak je vidět, ani zřejmě nikdo další, i když by to třeba zajímalo zejména pojišťovny a případně další, jako jsou autoškoly a tak. Mým hlavním tématem jsou dlouhodobě otázky psaní a metodiky psaní nejenom proto, že jsem levák a učitel, ale i proto, že v prostředí školy mohu takové věci zkoumat přímo na místě, zatímco otázky provozu ne. Mám své limity, které vycházejí z toho, že leváky a leváctví zkoumám ze zájmu jako soukromá osoba bez instiucionálního a finančního zázemí.
K samotné úspěšnosti v řízení je věnována podkapitola Jak řídí leváci? (https://www.levactvi.cz/levak-a-doprava/jak-ridi-levaci-/)

Přidat nový příspěvek