Hrdý levák

Olin | 06.11.2018

Dobrý večer. Dnes jsem narazil na tyto stránky z důvodu, rozhodnutí učit se na bicí a zjišťuji všechny informace ohledně sestavení bubnů a činelů. Nahlédl jsem na tuto diskuzi a tak se chci také vyjádřit ve zkratce k mému životu leváka. Je báječný! :) Jsem z dvojčat a má sestra je též levák, ovšem já píši krásně ona škrábe. Na ZŠ si nepamatuji, že by kdykoliv byl nějaký tlak na nás, aby jsme psali pravou rukou, jen na výtvarce jsem byl nucen ne kvůli učitelce, ale kvůli konstrukci nůžek uchopit je do pravé ruky a dnes bych levou neustřihl ani nitě. Píši až tak hezky, že již od základní školy (jsem ročník 1974) jsem psal různé nápisy na nástěnky či zasedací pořádky atd. na vojně jsem klukům nadepisoval obálky, aby vypadali dobře u holek a i v dnešní době, kdy již je možné vše tisknout "strojově" na pc jsem byl žádán, abych třeba popisky zboží na prodejně napsal ručně. :D Nicméně také mě zaujala informace od paní Petry ohledně jejího pocitu rychlých reakcí za volantem. Vnímám to úplně stejně, akorát jsem myslel, že to je tím, že jsem dobrý řidič. :) A ono to je tím, že jsem levák. Ovšem jak tady bylo výše zmíněno, dík plno činnostem v životě jsme jako leváci nuceni ať už vědomě či nevědomě dělat to na praváka. A myslím, že dík tomu se mi stává občas, že se sice opravdu lehce a neznatelně, ale přeci jen zadrhávám v řeči. Suma sumárum...když se ke všemu člověk správně natočí, je levačka nejvíc. :) "Jen škoda té pravačky....na tu jsem fakt levej".

Přidat nový příspěvek