výhoda leváctví

Mirek Udatný | 23.12.2016

Zdravím všechny leváky :-)
už přes půl století se potýkám také jako levák s nástrahami všedního dne. Je pravdou, že jako dítě školou povinné jsem tento hendikep (tehdy to tak vyznívalo, dnes však leváctví hendikepem v pravém slova smyslu není) vnímal daleko ostřeji a možná mě to i trochu traumatizovalo (hlavně výuka psaní a dalších rukodělných předmětů na prvním stupni ZŚ a přístup některých učitelů a dospělých vůbec). Dnes již vidím i některé výhody, přesně tak jak je psáno zde na stránkách. Trochu mě pouze mrzí to leváctví při hře na kytaru, protože jí používám jako pravák a ta pravá ruka je pro rytmiku a vybrnkávání pořád jaksi "levá". Zajímavé je ale například používání klasického jídelního příboru, kdy vidlička, jako dominující nástroj se drží v levé ruce (chudáci praváci). Tady máme jasnou převahu :-)
Jinak jedna zajímavost z nedalekého hradu Houska- je tam freska lukostřelce- prý jediné známé vyobrazení levorukého lukostřelce. Tak to jen v krátkosti jako příspěvek ode mně- přeji krásné Vánoce a vše nej v roce 2017 a pro Iva -také pozdrav od Ivety (občas se vidíme na hudebních podukcích).

Přidat nový příspěvek