Ministři školství od roku 1990

Od roku 1990 se v našem školství vystřídalo celkem 19 ministrů. Průměrná doba funkčního období jednotlivých ministrů tak činí 16 a půl měsíce. Jediní ministři, kteří odolávali celé funkční období, byli sociální demokraté Eduard Zeman a Petra Buzková (vzpomeňme si ale na akci "Olovo").

Co dodat k tomu, jaký zájem a pozornost politiků, a tedy i státu problematika školství vyvolává, jakou váhu má ministr školství ve vládě a jak tedy po ministrování resortu školství vrcholní politici skutečně touží. Martina Bursíka, tehdejšího předsedu a představitele pravicového křídla Strany zelených, jehož funkční období trvalo 33 dnů, překonala M. Marksová-Tominová, která byla ve funkci 13 dní, než odešla (byla pověřena) řídit mnohem významnější ministerstvo práce a sociálních věcí.

 

1993 - 2015   Česká republika

  •     Kateřina Valachová (od 17. 6. 2015 -
  •     Michaela Marksová-Tominová (5. 6. 2015 - 17. 6. 2015)
  •     Marcel Chládek (29. 1. 2014 - 5. 6. 2015)
  •     Dalibor Štys (10. 7. 2013 – 29. 1. 2014)
  •     Petr Fiala (2. 5. 2012 – 10. 7. 2013)
  •     Josef Dobeš (13. 7. 2010 – 30. 3. 2012)
  •     Miroslava Kopicová (8. 5. 2009 – 13. 7. 2010)
  •     Ondřej Liška (4. 12. 2007 – 8. 5. 2009)
  •     Martin Bursík (2. 11. 2007 – 4. 12. 2007)
  •     Dana Kuchtová (9. 1. 2007 – 3. 10.  2007)
  •     Miroslava Kopicová (4. 9. 2006 – 8. 1. 2007)
  •     Petra Buzková  (15. 7. 2002 – 4. 9. 2006)
  •     Eduard Zeman (22. 7. 1998 – 12. 7. 2002)
  •     Jan Sokol (3. 1. 1998 – 17. 7. 1998)
  •     Jiří Gruša (3. 6. 1997 – 2. 1. 1998)
  •     Ivan Pilip (2. 5. 1994 – 2. 6. 1997)
  •     Petr Piťha (3. 7. 1992 – 27. 4. 1994)


1990 - 1992   Česká republika (součást ČSFR)

  •     Petr Vopěnka (29. 6. 1990 – 2. 7. 1992)
  •     Milan Adam (5. 12. 1989 – 27. 6. 1990)

 

Staženo z webových stránek ministerstva školství: http://www.msmt.cz/ministerstvo/ministri-skolstvi-od-roku-1848